باریش نیوز

بیش از 21 میلیون سهم با ارزش 39 میلیارد ریال در هفته گذشته معامله شد


شاخص کل بازار بورس در مقایسه با هفته ماقبلی 1970 واحد کاهش و به 95 هزار و 929 واحد رسیده است و شاخص کل بازار فرا بورس نیز با 55 واحد کاهش به یک هزار و 55 واحد رسیده بود.

۲۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات سرمایه ای شرکت توزیع نیروی برق در سردشت پروژه اجرا شده است


۲ هزار و ۱۷۰ کنتور شهری و روستائی نیز طی ۹ ماهه اول سال ۹۶ ( انشعاب جدید) نصب شده است که برای نصب این انشعابات ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

گمرک تمرچین قلب حیاتی اقتصاد استان است/بسته شدن مرز تمرچین سبب رکود در اقتصاد پیرانشهر و منطقه شده بود


ورود و خروج از این مرز به طور کامل در حال جریان است مرز تمرچین دارای ظرفیت های فراوان و برای استفاده از این ظرفیت ها نیازمند فعالیت مسولین هستیم تا سبب روند توسعه گمرک تمرچین واستفاده تمام از ظرفیت های این مرز در جهت رشد و پیشرفت باشیم.

قیمت مصوب تخم مرغ از بابت هرشانه ۱۲۶۰۰۰ است/مردم می توانند هرگونه گران فروشی و کم فروشی تخم مرغ را گزارش دهند


به موازات واردات تخم مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی وبا توجه به تخصیص سهمیه به استان با همکاری اتحادیه ها و تشکلات صنفی نسبت به تعیین شبکه توزیع اقدام نموده ایم.

مرز تمرچین برای عبور و مرور آزاد است/بازگشایی این مرز از لحاظ اقتصادی و اجتماعی تاثیر بسزایی دارد


تمامی  کولبران ساماندهی خواهند شد و برای هر کدام از آن ها کارت های الکترونیکی صادرمی شود تا با عزت و راحتی به تجارت خود ادامه دهند.

صنعت برق کشور، انجام پروژه های کلان تحقیقاتی را می طلبد


پروژه های کلان تحقیقاتی صنعت برق صرفاً در حوزه برق نمی باشد و کلیه حوزه ها را اعم از منابع انسانی، محیط زیست، ورزش و سلامت کارکنان و ..... شامل می شود.

تحقیقات کاربردی برنامه ریزی شده و هدفمند از مقتضیات توسعه در صنعت برق است


با توجه به بروز بحران های گریبانگیر بخصوص موضوع ریزگردها و پائین رفتن سطح آب دریاچه ارومیه، نتایج حاصل از تحقیقات هدفدار و برنامه ریزی شده در گذر از بحران تاثیر گذار خواهد بود.

وضعیت زندگی مردم گویای رشد تورم می‌باشد/قاچاق سمی خطرناک برای اقتصاد مقاومتی است


مقصود از اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد ما وابسته به نفت نباشد و اگر دچار مشکلی در فروش نفت شدیم باید چنان اقتصاد خود را  طراحی کنیم تا مملکت بدون نفت قابل اداره باشد؛ اگر فقط و فقط چشم به بیگانگان بدوزیم و از سرمایه ها و نیروی خودی غفلت کنیم با اقتصاد مقاومتی سازش نخواهد داشت.

مبانی حقوق شهروندی برای کارکنان شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تبیین شد


به منظور آشنایی کارکنان شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با مفهوم و مصادیق حقوق شهروندان و اهمیت جایگاه آن‌ها در نظام حقوق موضوعه ایران دوره آموزشی، مبانی حقوق شهروندی برای کارکنان این شرکت برگزار شد.  

سیاست بومی سازی اقتصاد و استفاده از پتانسیل‌ها در منطقه آزاد/موفقیت منطقه آزاد ماکو نشان از برنامه ریزی منسجم و مدیریت کار آمد دارد


برنامه ریزی در جهت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی، پیرو سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مهمترین اقدامی است که آینده‌ای امیدوارکننده را برای این منطقه نوید می‌دهد علاوه بر این اقدامات، برطرف ساختن مشکلا ت زیر ساختی گام مهمی است که تاکنون صورت گرفته است و نیز راه اندازی  نمایشگاه های صنایع دستی و توانمند سازی قشر زنان در  راستای اقتصاد مقاومتی گام موثر در این منطقه است.

معامله بیش از 108 میلیون و 873 هزار سهام در آذربایجان غربی طی آذرماه سال جاری


در این معاملات 13 کارگزار از 18 ایستگاه معاملاتی سهام بیش از 306 شرکت را معامله نموده اند.

برگزاری بیش از ۳۲ هزار ملاقات مردمی توسط مدیران شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی


در مجموع اطلاعات دریافتی از نظرات مراجعان در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ مراجعان حضوری از نحوه ارائه خدمات ۸۸ درصد، از نحوه برخورد با مراجعان ۵/۹۱ درصد و از نحوه اطلاع رسانی ۵/ ۹۴ درصد اعلام رضایت داشته‌اند.

اصلی ‌ترین دغدغه و معضل شهری ماکو در انتظار همدلی و همکاری مردم و مسئولین است


تشکیل ستادهای بحران و تمهیدات لازم برای تهیه ۵۰۰ تن نمک و ذخیره آن در قسمت های مرتفع شهر برای جلوگیری از مشکلات در زمان‌های بارش صورت گرفته است که هاکی  از آمادگی کامل شهرداری ماکو برای مقابله با بارش های زمستانه است.

تخصیص تنها 15 میلیارد تومان از 118 میلیارد بودجه مصوب/قیمت تمام شده هر متر مکعب آب 600 تومان است


از 2389 روستای موجود 938 روستای غیرتحت پوشش وجود دارد که در اختیار شورای اسلامی و دهیاران روستاها می باشند و عملیات آب رسانی به مردم بر عهده این مسئولان می باشد.