باریش نیوز

پیگیری حفاری محوطه قلعه تاریخی قلاتگاه اشنویه/باهمکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی افراد مظنون تحت پیگرد هستند


تحقیقات اولیه مشخص شد که افرادی با هویت نامعلوم و با استفاده از شرایط جوی نامساعد در قسمت شمالی تپه که نسبت به جاده و روستاهای همجوار در نقطه کور قرار داشته و قابل روئیت نبود ،‌ اقدام به تخریب و حفاری نمودند

شبکه‌های اجتماعی نقش کلیدی در اطلاع رسانی ایفا می‌کنند/شبکه‌های داخلی از شبکه‌های خارجی امن‌تر هستند


شبکه‌های مجازی با ظرفیت بالایی که دارند به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند و خطر شبکه های ایرانی کمتر از شبکه‌های خارجی است چون سرورهای شبکه های خارجی اکثرا در کشورهایی مانند اسراییل و آمریکا و انگلیس می‌باشد و این مسئله بیش از پیش این خطر را متوجه ما می‌ سازد، ما نیز با توسعه شبکه ملی و شبکه های داخلی می توانیم این خلع را پر کرده و با آسودگی از آنها استفاده کنیم.  

گذری بر زندگی شهید مسیحی وهانج رشیدپور بابرودی


همه چيز شبيه هماني بود كه در تمام اين سال‌ها در خانه شهدا ديده بودم؛ فضايي پر از صميميت و ميزباناني كه بي‌بهانه غرق محبتت مي‌كنند، فقط آن درخت زيبا و خوش آب و رنگي كه خبر از شب ‌عيد ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) مي‌داد تنها نقطه تمايز اين خانه و ديگر خانه‌هاي شهيد بود، اما اينجا هم عيد با جاي خالي آن عزيزترين انگار يك چيز كم دارد.

حوزه‌های اقتصادی در اولویت قانون خدمات جامعه ایثارگران است


برنامه‌های اجرایی یکی از مهم‌ترین نکته قانون به شمار می‌رود که قریب به 70 الی 80 درصد آیین نامه‌های اجرایی قانون از ناحیه بنیاد مرکز و حوزه‌های مرتبط به بیش از 76 ماده موجود مصوب و ابلاغ شده است .

استانداری در مراحل درمان عرفان ، کنار خانواده وی خواهد بود


با دستور استاندار آذربایجان غربی ، استانداری در مراحل درمان عرفان ، کنار خانواده وی خواهد بود ؛ در پی انتشار کمپین کمک به عرفان گلشن که بیمار 9 ساله و نیازمند پیوند همزمان قلب و ریه می باشد شیرازه محبت مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری با دستور و به نیابت از طرف محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی از این بیمار عیادت کرد . 

پرواز عاشقانه شهید دلاور ارمنی آوانس برسیخ سردرود در ره وطن


آوانس در جبهه های نبرد حق علیه باطل جانفشانی‌های بسیاری از خود به نمایش گذاشت، سرانجام در تاريخ 1366/6/26 در محور سردشت ـ مهاباد در پايگاه كاني رش در مبارزه دلاورانه با عناصر ملحد ضدانقلاب، جان در كف اخلاص نهاد و به جهان باقي شتافت تا به دیدار پروردگارش نائل شود.

فرهنگ‌سراها از فرهنگ غربی نشات یافته و در مقابل مساجد ایجاد شده‌اند


اگر بجای این مکانها  مساجد تقویت می‌شد و سرمایه گذاری و حمایت مسئولان فرهنگی در این راستا صورت می‌گرفت، با مدیریت حساب شده خیلی بهتر و کاملتر اسلام و فرهنگ دینی خود را به اقشار جامعه القا می‌یافت.

جشنواره سراسری یادگیری نخستین واژه آب/هدف جشنواره افزایش روحیه مشارکت پذیری دانش آموزان در صرفه جویی آب است


آموزش و پرورش نیز در کنار سازمان آب می تواند در یاددهی ارزش آب و مصرف بهینه آن به دانش آموزان دخیل باشد زیرا همگان آگاهند که امروزه آب و مشکل کمبود آن دغدغه اساسی است و دانش آموزان نیز از همین ابتدا بایستی در مصرف بهینه آب و حفظ آن برای آیند گان کوشا و آگاه باشند.

پیگیری جدی اعزام زائرین به سوریه/کشور سوریه از امنیت مناسبی برخوردار است


اقدامات این مهم انجام شده است و طرف سوری نیز جهت اعزام زائرین آمادگی و اشتیاق نشان داده است و تفاهمنامه مربوطه اواخر این ماه قطعی خواهد شد و در آینده نزدیک سفر زائرین به سوریه صورت خواهد گرفت.

ارومیه واقعا یک شهر مذهبی نیست/تبلیغات مذهبی در ارومیه کم می‌باشد


بسیاری از افرادی که برای حفظ قرآن اقدام می‌کنند به دلیل نداشتن انگیزه قوی و یا صرفا برای تسهیلات درنظر گرفته شده برای حافظان این راه را با مسیر اشتباه طی می‌کنند و نمی‌توانند به جایی برسند.

شب چله یا شب یلدا؟


نخستین روز زمستان تا دهم بهمن‌ماه را چله‌ی بزرگ و دهم بهمن‌ تا پایان ماه را چله‌ی کوچک می‌نامیدند، پس از سپری شدن چله‌ی بزرگ و کوچک جشن سده بر پا می‌شود.

با منکر در هر زمینه و موضوعی بایدبرخوردکرد/بحث مفاسد اقتصادی و حجاب هر دو در جایگاه خود محکوم اند


در بحث حجاب و اختلاس نیز که برخی معتقدند به جای پرداختن به حجاب بایستی در برابر اختلاس ایستادگی کرد، بحث مفاسد اقتصادی در جای خود محکوم بوده  و با متخلفین برخورد و بر مبنای قانون رسیدگی کرد ولی نمیتوان از موضوع حجاب نیز چشم پوشی کرد.

تعامل بین حوزه و دانشگاه خطی برای شناخت راه درست جوانان کشور است


 یکی از ابتکارات امام خمینی در زمان اوایل انقلاب وحدت بین حوزه و دانشگاه بود که قبل از انقلاب اسلامی جدایی بین حوزه و دانشگاه باعث صدمات شدیدی به کشور شده بود که نه دانشگاهی ها حوزه ها را و نه حوزوی ها دانشگاهی ها را قبول می‌کردند.

حوزه و دانشگاه برای اثرگذاری در جامعه باید وحدت داشته باشند/ در اسلام علم و دین در کنار یکدیگرند


به علت تاثیر گذاری حوزه و دانشگاه  در جامعه  بایستی برای موفقیت هرچه بیشتر د رزمینه اثر گذاری بین مردم و جامعه این دو نهاد وحدت و تعامل توام با یکدیگر داشته باشند پس اگر وحدت میان این دو قشر منسجم و بیشتر باشد تاثیر فراوانی نیزبر مردم کشور خواهد داشت.