باریش نیوز

حکایتی تلخ از زنان سرپرست خانوار


زنان از اقشار آسیب پذیر جامعه محسوب می شوند و در این میان به جرات می توان گفت که زنان سرپرست خانوار نیز بیش از سایراقشار جامعه در معرض آسیب های اجتماعی عدیده قرار دارند؛ این قبیل از زنان که به سبب فوت همسر، متارکه و طلاق عهده دار و سرپرست خانواده می شوند.

متکدیان شهر ارومیه عمدتا وارداتی هستند/فعالیت متکدیان در ارومیه اغلب به صورت سازماندهی شده است


از سال 93 مرکز موقت و پایش متکدیان ایجاد شده است،  وظیفه این مرکزجمع آوری و سازماندهی متکدیان سطح شهر ارومیه می باشد متکدیان در این مرکز ساکن و از نطربهداشتی، روانی و امکان ایجاد اشتغال مورد بررسی قرار می گیرند همچنین سازماندهی بودن این افراد نیز توسط این مرکز بررسی و اقدامات لازمه اتخاذ می شود.

طرح انتقال آب حوضه ارس  به دریاچه ارومیه حقیقت ندارد/اجرای این طرح به هیچ وجه توجیه اقتصادی نخواهد داشت


صراحتا اعلام می کنیم که به هیچ طرح انتقال آب حوضه ارس  به دریاچه ارومیه وجود ندارد ولی متاسفانه آذربایجان شرقی می خواهد با اجرای آن طرح این آب را برای شرب و استفاده صنعتی به نام دریاچه ارومیه استفاده کند اما ستاد احیا دریاچه ارومیه هیچ قصدی برای انجام این کار ندارد.

سامانه بارشی اواخر وقت امشب از استان خارج می شود


شهرستان های میاندوآب با 12 میلی متر، مهاباد با 10 میلی متر و سردشت با 8 میلی متر بیشترین میزان بارش را در استان آذربایجان غربی داشته اند.

یارانه افراد تحت پوشش برقرار است/38 هزار و 103 نفر زن سرپرست خانواده در استان حضور دارند


تا کنون هیچگونه گزارشی از قطع یارانه نقدی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نرسیده است و کلیه خانوارهای تحت حمایت در سرتاسر استان یارانه های خود را در موعد مقرر دریافت می کنند.

حوادث تلخ رخ داده با وجود جریحه دار کردن احساسات مسئولین و مردم سریع فراموش می‌شود


حادثه تلخ قطار تبریز به مشهد و حوادثی از این قبیل، احساسات مردم ایران را بسیار جریحه دار کرد اما بعد از مدت بسیار کوتاهی رو به  فراموشی و مغفولیت مسئولین رفت و در ادامه تدبیری برای جلوگیری از این حوادث صورت نپذیرفت.

کسب عنوان کانون برتر کشور توسط کانون جوانان جمعیت هلال استان/مشارکت اعضا در فعالیت ها رمز موفقیت هلال احمر آذربایجان غربی است


جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در صدد تشکیل کانون های چهار گانه داوطلبان جوان ناجیان شهرستان، شورای دبیران شهرستان، کانون مربیان شهرستان و گروه خبری است.

باید به صورت جدی با سد معبر که یک عرف جاری شده است برخورد شود


متاسفانه بسیاری از کسبه و تجار شهر تمامی فضای خیابان روبروی خود را حق خود می‌دانند و با سد معبر مانع از عبور و مرور راحت شهروندان شده که این معضل در خیابان های فرعی و کم عرض به علت نظارت کمتر ماموران سد معبر از وضعیت نامساعدتری برخوردار است.

هزینه‌های بارورسازی ابرها به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست/صحت پیش‌بینی‌ها با افزایش بازه زمانی پایین می‌آید


تمامی کشورهای همسایه به جز ترکیه، دارای ایستگاه‌های استاندارد هواشناسی نیستند، به همین علت کشور ما مدت‌ها است که برای پیش‌بینی بهتر با ضعف اطلاعات روبه رو است.

قرار گرفتن در طرح زمستانی و آمادگی کامل برای مواجه با مشکلات جاده ای/ تا 15 فروردین ماه در جاده ها به مسافران خدمات ارائه می شود


تعداد 430دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک 68 اکیپ راهداری عملیاتی در آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران تا  15 فروردین هستند، امید داریم مسافران در جاده با هیچ گونه مشکلی روبه رو نشوند ولی در صورت مواجه با مشکل نیز اکیپ های مستقر در جاده کمک رسانی خواهند کرد.

فضای مجازی فرصتی را ایجاد می‌کند تا با مشکلات و شبهات آشنا شده و به آن‌ها پاسخ داد


حفظ نظام واجب عینی است و لذا هر اقدامی هر چند که موقتی باشد ضرورت دارد و باید در آن تدبیری انجام داد؛ به همین دلیل هم اکنون مسئولان شورای امنیت به این نتیجه رسیده اند تا بخشی از فضای مجازی محدود شود.

فقدان اعتبارات سدی در مقابل اجرایی شدن برنامه‌های جاده دریا است


یکی از بزرگ‌ترین مشکلات نبود بودجه و اعتبارات دولتی است که باید شرکت‌های مرتبط با مجموعه اداره راه بودجه لازم را پیش بینی، دریافت و آن را عملیاتی کنند.

پیام‌رسان سروش در اولویت نصب کاربران ایرانی قرار گرفت/ اخبار باریش نیوز را در سروش دنبال کنید+آدرس


درپی فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام کاربران فضای مجازی فعالیت‌‌شان را به پیام‌‌رسان سروش منتقل کرده‌‌اند و از این طریق با یکدیگر ارتباط برقرار می‌‌کنند.

تشکیل کمیته نظارت بر فضای مجازی/فارغ التحصیلان دانشگاه متناسب با نیاز اشتغال در جامعه باشد


 کمیسیون اجتماعی فضای مجازی تشخیص مصلحت نظام  اقدام به ایجاد کارگروه هایی برای سیاست گذاری و نظارت بر فضای مجازی کرده است؛ به سبب اهمیت فضای مجازی و گستردگی آن با توجه به این امر که متولی و سیاست گذار در فضای مجازی فعلا حضور ندارد و هر کس  به گونه ای که که تمایل دارد از فضای مجازی استفاده می کند اقدام به این تشکیل کارگروه فضای مجازی کرد.