حفظ نظام واجب عینی است و لذا هر اقدامی هر چند که موقتی باشد ضرورت دارد و باید در آن تدبیری انجام داد؛ به همین دلیل هم اکنون مسئولان شورای امنیت به این نتیجه رسیده اند تا بخشی از فضای مجازی محدود شود.


حجت الاسلام و المسلمین عیسی برادری امام جمعه تکاب در گفت و گو با سرویس اجتماعی باریش نیوز؛ در رابطه با فیلترینگ موقت شبکه های اجتماعی همانند تلگرام و اینستاگرام و تاثیر آن بر جامعه اظهار داشت: فضای مجازی از یک سو برای ما تهدید و از 2 جهت فرصت به شمار می رود.

وی ادامه داد: متاسفانه بدلیل اینکه هر شخصی با شخص دیگری به راحتی ارتباط برقرار می کند و تمامی مقدسات مورد شبهاتی قرار می دهد اما فرصت هایی را نیز فضای مجازی در اختیار ما قرار می دهد که از طریق آن می توان با شبهات، مشکلات و موضوعات آشنا شد و به آن ها پاسخ داد.

حجت الاسلام و المسلمین عیسی برادری امام جمعه تکاب در ادامه افزود: امروزه عده ای افراد بصورت هدفمند و جهت دار از فضای مجازی سوء استفاده می کنند و تلاش دارند تا شهرها و مملکت ما را نا امن کنند و مشکلات امنیتی ایجاد کنند؛ لذا ضرورت دارد تا نظام و سیستم محدودیت هایی را اعمال کند و قابل توجه است که خود کشور انگلستان و آمریکا نیز چنین اقدامی را در حالیکه ادعای دموکراسی دارند انجام داده اند.

امام جمعه تکاب اشاره داشت: حفظ نظام واجب عینی است و لذا هر اقدامی هر چند که موقتی باشد ضرورت دارد و باید در آن تدبیری انجام داد؛ به همین دلیل هم اکنون مسئولان شورای امنیت به این نتیجه رسیده اند تا بخشی از فضای مجازی محدود شود.