یکی از کلینیک های ویژه کشور بزرگترین و استاندارد ترین کلینیک ویژه کشور در شهرستان ارومیه راه اندازی می شود و 90 درصد مردم که نیاز به خدمات سرپایی دارند از این کلینیک استفاده خواهند کرد.


به گزارش سرویس سلامت باریش نیوز؛ قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت کشوردر حوزه بحث سلامت اورژانس پیش بیمارستانی، تامین آمبولانس هایی که در خدمت مردم قرار گرفته است 50 آمبولانس به تعداد در استان آذربایجان غربی افزوده می شود و یکی از کارهای بزرگی که دولت یازدهم و با مسئولیت دکتر هاشمی توسعه اورژانس های پیش بیمارستانی است.

وی در ادامه توضیح داد: تقریبا 3 هزار آمبولانس در پایگاه های بین شهری کشور وجود دارد  که از زمان شروع فعالیت دکتر هاشمی در دولت تدبیر و امید تاکنون  تعداد 1 هزار و 200 آمبولانس به پایگاه های اورژانس کشور اضافه و هزار و200 آمبولانس دیگر به ناوگان آمبولانس کشور افزوده شده که در مجموع 75 درصد آمبولانس ها در همین مدت کوتاه تعویض یا افزوده خواهد شد.

معاون درمان وزارت کشور درباره ناوگان آمبولانس های استان گفت: در استان آذربایجان غربی تا امروز 110 آمبولانس به ناوگان آمبولانس های بین شهری اضافه شده و یکی از بزرگترین اقداماتی  که در این عرصه انجام شده است و در این راستا اورژانس های بین بیمارستانی یعنی زود به بیمارستان رسیدن بیمار و کاهش خطرات برای  بیمار از مزایای بزرگ است.

وی اقدامات اخیر را چنین بیان کرد: در این دوره شاهد اقدامات بسیار بزرگی توسط دکتر آقازاده و همکارانش با حمایت وزیر بهداشت بودیم که لازم به ذکر است 17 مرکز زایمانی و 16کلینیک ویژه در استان بنا و در حال احداث می‌باشد.

جان بابایی در ادامه تصریح کرد: یکی از کلینیک های ویژه کشور بزرگترین و استاندارد ترین کلینیک ویژه کشور در شهرستان ارومیه راه اندازی می شود و 90 درصد مردم که نیاز به خدمات سرپایی دارند از این کلینیک استفاده خواهند کرد.

وی در رابطه با احداث ساختمان جدید بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: ساختمان جدید بیمارستان امام خمینی(ره) که در حال ساخت است به زودی به بهره برداری خواهد رسید ودر این حالت مشکلاتی که مردم در ساختمان سابق این بیمارستان داشتند نیز به حداقل می رسد.

معاون درمان وزارت کشور از اقدامات بیمارستان علوم پزشکی خبر داده و گفت: یکی دیگر از اقدامات دانشگاه بیمارستان علوم پزشکی ساخت بیمارستان جامع زنان می‌باشد که با دوراندیشی بسیار خوبی در حال انجام است و سیاست گذاری بسیار خوبی شده که می‌تواند مشکلات بسیار زیادی از مردم شهر را در این حیطه حل و فصل نماید و به عنوان بیمارستان جامع اعزام بیماران به استان های مجاور و مرکز استان را نیز به حداقل برساند و مشکلات درمانی مردم در همین بیمارستان برطرف شود و در این راستا از رییس علوم پزشکی استان دکتر آقازاده که تمام زندگی خود را وقف مردم نموده و حوزه این حوزه تحولات عظیمی را به بار گذاشته است.

وی در پایان به افزوده شدن 50 آمبولانس در تاریخ 14 دی ماه 96به تعداد آمبولانس های استان خاطر نشان کرد: این اقدام کاری بزرگ با مسولیت  وزیر بهداشت و درمان است که سبب توسعه و بهبود روند پیش بیمارستانها در سطح استان شده است.