کسب مدال نوجوانان آسیا و جهان توسط احمد احمدنژاد و مدال جوانان جهان توسط علی میری و کسب کاپ تیمی تنها گوشه‌ای از افتخارات هیئت وزنه‌برداری آذربایجان غربی در چهار سال گذشته است.


بابک مرادزاده رئیس هیئت وزنه برداری آذربایجان غربی در گفت‌وگو با سرویس ورزشی باریش نیوز، با اشاره به عدم موفقیت میری در مسابقات وزنه برداری جهان در کشور آمریکا اظهار داشت: وزنه بردار آذربایجان غربی بجای عذرخواهی از مربیان، تمامی زحمت کشان وزنه برداری آذربایجان غربی و اداره کل ورزش و جوانان استان که در همه حال حامی وی بوده‌اند در برنامه زنده تلویزیونی به دنبال بهانه جویی در مورد عدم کسب نتیجه است.

 

بابک مرادزاده بیان کرد: بهتر آن بود که میری به سبب عدم کسب نتیجه در مسابقات جهانی از تمامی مسئولان ورزشی و عموم مردم عذرخواهی می‌نمود و از زحماتم که از مهرماه سال 92 به صورت مستمر و بدون دریافت ریالی حق‌الزحمه وی را همراهی کرده‌ام قدردانی می‌کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در تمام این پنج سال تمامی مکمل‌های مورد نیاز میری را خریداری کرده و در اختیار وی قرار داده‌ایم و در طول حضور میری در ارومیه وی در خوابگاه تختی زیر نظر هیئت استانی اقامت داشته و تمرینات خود را دنبال می‌کرد و تمامی هزینه‌های تغذیه‌ای بر عهده هیئت استان بوده است.

 

رئیس هیئت وزنه برداری آذربایجان غربی گفت: در تمامی مسابقاتی که میری صاحب مدال کشوری شده از طرف هیئت استان جوایز نقدی به وی اعطا شده و جهت شرکت در مسابقات برون مرزی از طرف هیئت جوایز و حمایت نقدی به وی داده شده است که آخرین مورد تشویق در فدراسیون در حضور رئیس فدراسیون پیش از اعزام به مسابقات جهانی بود.

 

وی بیان کرد: از عدم قدرشناسی وی نسبت به همه زحمت کشان در حوزه وزنه برداری استان و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در حوزه قهرمانی مخصوصاً معاون ورزشی اداره جناب آقای کیومرث پورایراندوست از جامعه ورزشی استان و کشور عذرخواهی می‌کنم و اعتقاد به این دارم که قدرشناسی و حفظ فضایل اخلاقی رایج فراتر از کسب پیروزی در مجامع بین‌المللی است.

 

وی با اشاره به حضور میری در مسابقات لیگ برتر وزنه برداری اظهار داشت: قراردادهایی که وی در لیگ منعقد کرده با تعامل هیئت استانی بوده و بر اساس قوانین درصدی از قرارداد به هیئت استانی تعلق می‌گیرد که از سوی هیئت به عنوان پاداش از میری دریافت نمی‌شد.

 

مرادزاده با اشاره به پیشرفت مطلوب هیئت وزنه برداری آذربایجان غربی گفت: استعدادهای خوبی در سطح استان در حال رشد هستند که در آینده نزدیک سبب مباهات وزنه برداری و ورزش کشور خواهند شد که از این میان می‌توان به فرهنگ افشین، احمد احمدنژاد و ابراهیم بهروان از شهرستان مهاباد، علی عالی پور و عبدالعلی زاده از شهرستان شوط، امید مردی از شهرستان میاندوآب و محمد ارسلانی از شهرستان ارومیه اشاره کرد.

 

وی اظهار داشت: کسب مدال نوجوانان آسیا و جهان توسط احمد احمدنژاد و مدال جوانان جهان توسط علی میری و کسب کاپ تیمی تنها گوشه‌ای از افتخارات هیئت وزنه‌برداری آذربایجان غربی در چهار سال گذشته است.

 

وی یادآور شد: با حمایت‌های آقایان عبدی، مرندی، پیری و سپهری نیا کارهای بی‌نظیری در وزنه برداری آذربایجان غربی اتفاق افتاده که به امید خداوند متعال در مجمع انتخاباتی استان به سمع و نظر تمامی جامعه وزنه‌برداری و ورزش دوستان استانی و کشوری خواهد رسید.

 

رئیس هیئت وزنه برداری آذربایجان غربی تصریح کرد: مجمع انتخاباتی هیئت وزنه برداری آذربایجان غربی نهم بهمن ماه در ارومیه برگزار می‌شود که بنا به دلایل شخصی در این دوره جزو نامزدهای انتخاباتی نخواهم بود.

 

وی با اشاره به برگزاری جلسات با روسای هیئت‌های ورزشی استان بیان کرد: از استاندار محترم آذربایجان غربی جناب آقای شهریاری که متخصص در دیپلماسی و سیاست هستند عاجزانه خواهشمندم جلسات مشترکی با روسای محترم هیئت‌های ورزشی استان داشته باشند و از مشاورین متخصص و آگاه در حوزه ورزش کشور و استان استفاده نمایند تا مبادا مافیای ورزش استان با دادن اطلاعات غیر واقعی از آنچه در ورزش استان به وقوع می‌پیوندد استاندار محترم را در تصمیم گیری و تصمیم سازی در ورزش استان آذربایجان غربی دچار اشتباه استراتژیک نمایند.